Ev Taşıma İzni ve Memura Kaç Gündür?

 • Ev Taşıma İzni ve Memura Kaç Gündür?

  Ev Taşıma İzni ve Memura Kaç Gündür?

  Müşterilerimizden gelen yoğun talepler üzerine toparlanmış bir bilgidir.

  Ev Taşıma izni ve memura kaç gün ayrıca özel sektörde çalışanların ev taşıma izinleri.Son zamanlarda sıkça sorulan sorulardan birisi haline geldi. Biz yoğun olarak her kesimden ev taşımaktayız. Genel anlamda işlerin nasıl yürüdüğünü görerek yaşayarak sizlere aktarmaya çalışacağız.

  Çoğu kurumsal firma çalışanlarına taşınacakları bölge ve uzaklığına göre izin sunmaktadır. Fakat bunu yaparken genelde hafta sonuna denk getirerek izin verme gününü düşürmeye ya da hiç vermemeye çalışıyor. Özel sektörde ev taşıma izni çalıştığınız şirketin size vereceği izne bağlı. Yani çoğu şirket en fazla iki gün vermektedir. Bu da şehirler arası nakliyat için çok kısa bir süreçtir. Şehirler arasında çok yakın mesafeye bile taşınırsanız. İki gününüz zaten harcanıyor. Bir gün eşyaların yüklenmesi ve yola çıkması. İkinci gün de yeni adrese taşınıp yerleştirilmesi. Kaçınılmaz bir durumdur.

  Çoğu firma tabi şahit olduklarımız çalışanlarının evleri taşınırken bile iş yerinde çalışmalarını istiyorlar. Aslında bunda sizin pozisyonunuz ve firmanızın çalışanlarına bakış açısı da önemlidir. Çünkü biz çalışanlarının yerini değiştiren bir çok resmi ve kurumsal firma ile çalışıyoruz. Aynı kurum ya da firma her çalışanına farklı bir izin gün sayısı çıkarabiliyor. Aynı şekilde farklı bir yol harcırahı da verebiliyor. Şehirler arası taşınmalarda zorunlu olarak insanların yeni evlerine taşınması ve yerleşmesi eksiksiz olarak evlerinin düzenini kurabilmeleri için bizce en az 4 gün lazım.

  Kanuni Olarak

  4857 Sayılı İş Kanun’unun 55/j maddesine içerisinde yer alan açıklamaya göre siz ücretli ya da ücretsiz olarak ev taşıma izni alabilirsiniz. 4857 Sayılı İş Kanun’ una  iş yerinde gerekli evraklarla belirtilecek (sözleşme, tapu kontratı gibi) taşınma gibi durumlarda işçiye izin verilmesi gerekir. Bu izin sürecinde işçinin tüm hakları verilir ve kesintisiz devam eder.

  Kanun olarak aslında doğum ve ev taşıma durumlarında firmanın ücret ve hak kesintisi yapmadan çalışanına izin vermesi gerekmektedir. Taşınmanızı ve doğum halleri gibi durumları belgeleyerek izin alabilirsiniz. Firma bunu vermek zorunda. Fakat bir çok çalışan iş yeriyle sorun yaşamamak için bu durumu zorlamıyor. Hak talebinde bulunmuyor.

  Bizden İsteyeceğiniz Evrak

  Bizden taşınma sürecinizle alakalı yazılı bir evrak alabilirsiniz.Biz müşterilerimizle sözleşme yaparken, eşyaları taşımaya başladığımız tarihi yazarı. Bununla birlikte eşyaların ne zaman teslim edileceğini de tarih olarak yazarız. Taşınma süreci eşyalarınızın yoğunluğu, hasasiyeti ve en önemlisi taşınacağı mesafeye göre değişmektedir. Biz bunu önceden hesaplayarak size net olan zaman kaybınızı söylüyoruz. Firmanıza taşınma süreci için evrak vermek zorundaysanız bunu ayrıca da bizden isteyebilirsiniz.

  Comments are closed.