Evden Eve Nakliyat Nedir ve Nasıl Büyük Bir Sektör Oldu?

 • Evden Eve Nakliyat Nedir ve Nasıl Büyük Bir Sektör Oldu?

  Evden Eve Nakliyat Nedir?

  Evden Eve Nakliyat, genel anlamada tanımlayacak olursak; hazır kullanımda olan bir evde bulunan eşyaların düzenli bir şekilde taşınması gereken yeni bir eve taşınıp yerleştirilmesidir. Fakat biz şu anda sektör haline gelmiş olan evden eve nakliyattan bahsediyoruz. Bu durumda evden eve nakliyat: anlaşılan bir firma tarafından taşınması gereken ev eşyalarının, yeni eve taşınması ve hasar almadan bütün kurulumun yapılıp yerleştirilmesidir.

  Evden Eve Nakliyat Nasıl Büyük Bir Sektör Oldu?

  Bir kaç yıl öncesine kadar insanlar bir yerden başka bir yere taşınırken, taşınmalarda komşular yardım ediyor ve yardımlaşma usulü ile taşınıyordu insanlar. Bu bahsettiğimiz dönem komşuluk ilişkilerinin sıkı ve komşuluk bilincinin olduğu dönemlerdi. Yeni gelen komşuya yardım ve yılladır yanımda olan ve ayrıldığım komşuya yardım bilinci vardı toplumda. Gelişen teknoloji ve teknoloji ile bir birlerinden soğuyan insanlar artık değil yardım etme komşularına selam vermeyi bile istemeyen hale geldirler. Bu durumda bir insanın evini taşıtmak için ücretli bu işi yapan başkalarına ihtiyacı arttı. Bu da evden eve nakliyat hizmetinin başlamasına neden oldu. Bu durumla birlikte ev taşıma işi yapan kişilerin sayısı her geçen gün arttı. Buna bağlı olarak vergilendirme sistemi isteyen devlet. Ev taşıma hizmeti veren herkesi vergiye bağladı. Daha sonra daha da genişleyen sektöre çeşitli zorunluluklar getirdi. Bunların başında k-3 yetki belgesi ve şirket yeterlilik bilgileri geldi.

  Şu anda dünyanın ve Türkiye’nin her yerinde taşıma hizmeti sunan büyük ve küçük firmalar bulunmaktadır. Ve hizmet sektörünün içine giren evden eve nakliyat artık, taklitler ve korsanlarla da savaşmaya başladı.

  Comments are closed.