Evden Eve Nakliyat Firmaları

Evden Eve Nakliyat Firmaları

Evden eve nakliyat hizmeti sektör haline gelmeden önce herhangi birisi ev taşıma hizmeti sunabiliyorudu. Aynı araç ve ekiple hem ev taşıyabilir hem de sebze taşıyabilirdi. Buna kimsenin itirazı olmuyordu. Taib bahsettiğimiz şeyler 40 yıl öncesinde kaldı. Zamanla evden eve nakliyatın bir sektör haline gelmesiyle işler değişmeye başladı. Bu işi yapacak kişi ve kurumların bu işe özel ve bu işe has araç ve ekipmanlarının olmasını ilk başta evini taşıtan kişiler istedi. Bununla birlikte bizim gibi firmalar daha geniş müşteri kitlelerine ulaşabilmek için hizmeti sunarken yenilikler farklılıklar yaparak müşterilerin aklında kalmayı başardı. Müşterilerin kendilerine özel hizmet istemeleri sonucunda bir çok baştan salma iş yapan firma ya sektör değiştirdi ya da kapanmak zorunda kaldı. Bununla birlikte son on yıldan fazladır ev ve iş yeri eşyası taşıma için K-3 yetki belgesi zorunlu hale getirildi. Bu belgeyi alabilmek için gerekli yeterlilikleri yerine getirmeniz gerekli ve zorunludur.

İyi bir Nakliyat Firması Olabilmek için

Personeller: -Marangoz -Elektirikçi -Tesisatçı- -Ambalajlama Personelleri -Taşıma Personelleri: -Ambalaj ve Paketleme Malzemeleri -Sigorta -Taşıma Araç Gereçleri -Araç ve yol giderleri

Bunlarla birlikte Depo, eşya taşımaya özel araçlar, geçmiş birikimi ve sektörde tanınınmış olmak. Çok iyi hizmet sunmayı amaçlarsınız fakat iş alamazsınız. Bu durumlarda da iyi bir firma olduğunuzu göstemremezsiniz. Hizmetinizin iyi olduunu gösteremezseniz o zaman da iyi bir firma değilsinizdir. Evden eve nakliyat hizmeti emek sabır ve profesyonellik ister.

İyi Bir Nakliye Firması Olmak

İyi bir nakliyat firması olabilmek için öncelikli olarak gerekli donanımlara sahip olmak zorunludur. ev taşıma ya da iş yeri eşyası taşıyabilmek için gerekli olan bütün araç gereç ve malzemelere sahip olmalısınız. Taşınma esnasında ya da taşınma öncesi – sonrası gerekli yeterliliğiniz olmak zorunda.

Bununla birlikte işinde uzman kişilerden oluşan kadroların olması çok önemli. Çalışanların tamamı sabit kadrolu sigortalı ve işini benimseyen bireylerden oluşmalı.

Firma ve çalışanları sürekli dinamik ve her zaman daha iyi hizmeti sunabilme yarışında olmalı. Nakliye hizmet sektörünün zor ve her zaman daha iyisi yapılması gereken bölümüdür. Durağan ya da sıradan hizmet sunarsanız tutunmanız çok zor.

Nakliyat Firması Nasıl Kurulur?

Evden eve nakliyat firması kurabilmeniz için k-3 yetki belgesine sahip olmanız zorunludur. K-3 belgesi alabilmek için de araçlarınızın toplam taşıyabilme kapasitesi de 45 ton olmalı. Bu durumda en az 3 aracınız olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir